• Delfinki na tropie króla Stanisława

Miesiąc luty w naszej grupie zaczęliśmy od poznania kolejnego żywiołu jakim jest woda. Dowiedzieliśmy się skąd się bierze, do czego jest potrzebna oraz co potrafi. Poznaliśmy schemat obiegu wody w przyrodzie. A najbardziej podobały nam się zajęcia badawcze , w których to: barwiliśmy wodę różnymi produktami ( min. burakami, łupinami od cebuli, bibułą, barwnikami spożywczymi i tuszem), mieszaliśmy ze sobą powstałe kolory tworząc w ten sposób nowe barwy, robiliśmy kolorowe krople używając do tego kroplomierza. Stworzyliśmy naszą małą galerię malując pejzaże wodne techniką „mokre na mokrym”. Luty to także miesiąc , w którym obchodzimy Walentynki i tego dnia obdarowywaliśmy się na wzajem serduszkami. W Tłusty Czwartek objadaliśmy się pączkami w dniu pizzy – pizzą upieczoną przez naszego kucharza a w światowy dzień kota – poznaliśmy zwyczaje kocie i nauczyliśmy się sami rysować kotka. W tym miesiącu wyjeżdżaliśmy na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Tam zobaczyliśmy jak wyglądał król, gdzie mieszkał i co robił. Spacerowaliśmy  po wybranych salach zamkowych, oglądaliśmy dzieła sztuki i pamiątki po królu Stanisławie Auguście oraz zobaczyliśmy jak wygląda  tron królewski.