• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Delfinkowy Teatr Cieni

  Początek miesiąca stycznia w grupie Delfinek minął na wspomnieniach z zabawy sylwestrowej, a najbardziej w pamięci ich pozostał widok sztucznych ogni.

  -W związku z początkiem Nowego Roku dzieci poznały co to jest kalendarz, nauczyły się nazw dni tygodni oraz zapoznały się z nazwami  miesięcy.

  -Wspólnie odbyliśmy magiczną podróż kosmiczną do gwiazd, w której to przedszkolaki poznały planety krążące w naszym Układzie Słonecznym.

  -Rozmawialiśmy na temat sportów zimowych, oraz sprzętu potrzebnego do   ich uprawiania, jak również przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

  -Bawiliśmy się w małych naukowców robiąc eksperymenty ze śniegu oraz lodu.

  -W tym miesiącu poruszony był temat magicznego miejsca w przedszkolu, czyli temat kuchni.       Dzieci miały okazję zobaczyć  to miejsce, zapoznały się z naczyniami kuchennymi oraz z ich przeznaczeniem.

  -Wraz z dziećmi stworzyliśmy nasz mały teatr cieni, w którym to Delfinki zamieniły się w aktorów i za pomocą kukiełek przedstawiły sztukę teatralną „ Jasia i Małgosię”, oraz „ Czerwonego Kapturka”

  -Stworzyliśmy naszą pierwszą własną książkę.

  -Mieliśmy okazję posłuchać koncertu muzyki afrykańskiej poznając bębny afrykańskie – Djembe

  -Styczeń to również miesiąc w którym nasze Babcie i Dziadkowie mają swoje święto i z tej to okazji nasza grupa Delfinki przygotowała występ dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Dzieci za pomocą wierszyków, piosenek i tańców złożyły najserdeczniejsze życzenia,  oraz wręczyły serduszka swoim dziadkom,  a po przedstawieniu wszyscy razem  udaliśmy się na słodki poczęstunek.

  -Wspólnie bawiliśmy się na balu karnawałowym, gdzie przebrane nasze pociechy śpiewały i tańcowały w sali pełnej balonów. Wspólne tańce i zabawy przy muzyce wywołały uśmiech na wszystkich dziecięcych buziach. Szkoda, że następny bal dopiero za rok…