• Dla dwulatka obługa tabletu to pestka…

We czwartek, 14 stycznia 2016 roku, do Wyspy Skarbów przybił statek z załogą dziennikarzy PolsatNews

Ich ekipa przygotowując materiał o obecności technologii cyfrowej, w życiu małego Dziecka, potrzebowała poznać potencjalnych młodych użytkowników i poznać ich opinie na powyższy temat.

Do spotkania z gośćmi szykowało się, poza najmłodszymi Raczkami, całe przedszkole.

Jednakże Gościom wystarczyło czasu na spotkanie tylko z trzema z grup.

Odwiedzili Perełki, Bursztynki i Skarbki.

W każdej z grup wychowawczyni pokazywała dzieciom tablet i zadawała pytania, później przekazując inicjatywę miłej, młodej dziennikarce:)

Młodsze dzieci miały okazję skorzystać z im dedykowanej aplikacji lub obejrzeć krótki filmik, a starsze także zagrać w krótką grę lub obejrzeć komiks.

Tak jak się spodziewałyśmy, tablet był nie lada atrakcją 🙂

Ale jak wiemy my, dorośli, taka atrakcja uwalniając czasem od absorbującego naszą uwagę Dziecka, w końcu staje się pułapką.

Póki co stoimy na stanowisku, że dziecko poniżej szóstego roku życia potrzebuje w pierwszej kolejności budować zdrowe relacje, umieć odnosić sukcesy i przeżywać porażki, uczyć wytrwałości, podnosić się po stracie i cieszyć z kontaktu z najbliższymi.

Mamy na myśli tak kontakt z najbliższymi w rodzinie jak i z najbliższymi koleżankami i kolegami.

A jeśli już jest tak, że Dziecko korzysta z cyfrowej technologii, to koniecznie przy aktywnej obecności dorosłego, bliskiego dorosłego.

Program, w którym można zobaczyć nagrany w przedszkolu materiał, będziemy mogli obejrzeć w niedzielę,

17 stycznia 2016, na kanale telewizji Polsat News, o godzinie 13:30.