• Opieka specjalistów

Psycholog przedszkolny

Nazywam się Marta Rygasiewicz. W Przedszkolu „Wyspa Skarbów” mam przyjemność pracować  jako psycholog oraz nauczyciel wspomagający w zerówce. Specjalizuję się w terapeutyce indywidualnej i  rodzinnej (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) oraz psychologii    biznesu (Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa).  Aktualnie przygotowuję się do dyplomu z Psychologii klinicznej. Zdrowie Psychiczne każdego człowieka jest dla mnie fundamentalne. Fascynuje mnie człowiek  – jego rozwój od pierwszych dni życia. W Przedszkolu pragnę służyć pomocą maluchom, wspierać rodziców oraz kadrę nauczycielską. Kontakt z dziećmi sprawia mi niewypowiedzianą radość, jak i jest dla mnie źródłem rozwoju. Przypominają mi one zawsze o tym, co naprawdę ważne.

logopedaAnna Michalak

Jestem logopedą z siedmioletnim stażem pracy.  Współpracuję z warszawskimi przedszkolami, szkołami podstawowymi i gimnazjami. Pracuję w duchu pedagogiki montessoriańskiej skupiając się na naturalnych umiejętnościach i potrzebach dzieci. W okresie 2010 – 2014 uczestniczyłam w licznych szkoleniach i warsztatach z zakresu logopedii i pedagogiki.

W pracy z przedszkolakami zajmuję się licznymi zaburzeniami mowy i wadami artykulacyjnymi, m.in. seplenieniem, rotacyzmem, jąkaniem, opóźnionym rozwojem mowy czy obniżoną sprawnością  motoryczną narządów aparatu artykulacyjnego.  W ramach terapii logopedycznej skupiam się na szeroko pojętym procesie komunikacji z uwzględnieniem znaczenia prawidłowego oddychania i  przełykania, prawidłowej artykulacji i sprawności motorycznej.  Szczególnym celem  jest wspomaganie rozwoju mowy u dzieci i zwiększanie ich kompetencji w tym zakresie. Każdego roku, w ramach logopedycznej opieki przedszkolnej, przeprowadzam przesiewowe badanie mowy.  Na podstawie tego badania kwalifikuję dzieci na terapię indywidualną, bądź specjalistyczne zajęcia w małych grupach. W swojej działalności  terapeutycznej bardzo liczę na współpracę z rodzicami i chętnie angażuję Ich w pracę z dziećmi.