• Karnawałowe wojaże

W styczniu przywitaliśmy w naszej grupie nowego kolegę i koleżankę. Od początku się polubiliśmy, zajęliśmy się nowymi przyjaciółmi i pokazaliśmy im naszą salę, zabawki. Pocieszaliśmy gdy było im smutno, troszczyliśmy się o siebie nawzajem.
    8 stycznia wysłuchaliśmy karnawałowy koncert muzyki afrykańskiej. Poznaliśmy różne instrumenty, a również mogliśmy stworzyć  wspólnie z muzykami mini orkiestrę.
    26 stycznia przywitaliśmy w naszym przedszkolu Babcie i Dziadków. Z okazji ich święta przygotowaliśmy przedstawienie. Były wierszyki, piosenki i wspólne tańce w towarzystwie naszych kochanych Babć i Dziadków. Na koniec wręczyliśmy przygotowane przez nas upominki i świętowaliśmy dalej. Było pięknie!
    28 stycznia odbył się w przedszkolu Bal Karnawałowy – „Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce”. Sala, w której co tydzień ćwiczymy zamieniła się w kolorową krainę, było bajecznie. Przyszliśmy tego dnia przebrani za różne postacie z bajek, zwierzaki. Wspólnie z kolegami i koleżankami ze starszych grup świetnie się bawiliśmy.

Tematy zrealizowane w tym miesiącu:
    I „Zwierzęta są głodne.”
    II” Zimo baw się z nami.”
    III „Babcia i Dziadek”.
    IV” Kogo spotkam na balu?”