• Kiedy jest nam ciepło i miło?

Grudzień rozpoczęliśmy od Dnia Górnika. Wspólnie z naszymi ciociami wykonaliśmy czapki górnika, poznaliśmy jego pracę, to czym się zajmuje. Teraz już wiemy, że jest to bardzo ważny zawód.
    Kolejnym wydarzeniem w naszym przedszkolu były Mikołajki. Dnia 7 grudnia naszą grupę odwiedził gość. Ubrany był jakoś inaczej… miał czerwony strój, białą brodę, czarne buty i białe rękawiczki. Uśmiechał się do nas serdecznie. My jako maluszki na początku trochę nieśmiało na niego patrzyliśmy, ale słuchaliśmy co chce nam powiedzieć, skąd przyjechał. Z czasem pojawiały się na naszych twarzach uśmiechy. Jako, że byliśmy grzeczni to otrzymaliśmy od św. Mikołaja prezenty J
    10 grudnia obchodziliśmy Dzień Ochrony Praw Dziecka. Rozmawialiśmy z naszą ciocią o naszych prawach.
    11 grudnia obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. „Opowieść Wigilijna”. Był on bardzo ciekawy.
    15 grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie z rodzicami i dziadkami – Jasełka. Tego dnia ubraliśmy się w piękne białe stroje, ciocie przygotowały nam białe skrzydełka i staliśmy się aniołkami. Pierwszy raz w naszej przedszkolnej karierze występowaliśmy jak prawdziwi aktorzy. Powiedzieliśmy wierszyki, zaśpiewaliśmy piosenki, a także zatańczyliśmy. Udało nam się pokonać tremę i nasi bliscy byli z nas bardzo dumni, podobał im się nasz debiutancki występ.
    Tematy zrealizowane w tym miesiącu to:
    I „Czy smoki czy dinozaury?”
    II „To już zima.”
    III „Święta tuż, tuż.”
    IV/V „Kiedy jest nam ciepło i miło?”