• Kto Ty jesteś?

Jesień już na dobre się u nas zadomowiła. Cały listopad poświęciliśmy na poznawaniu jej uroków- kolorowych liści, spadających kasztanów i żołędzi. Przyglądaliśmy się zmianom zachodzącym w przyrodzie wraz z nadejściem nowej pory roku. Obserwowaliśmy jak zmienia się pogoda, jak dni stają się co raz krótsze i co raz wcześniej robi się ciemno ( kiedy za oknem zaczyna się ściemniać, Muszelki od razu to zauważają- wiedzą, że już jest późno i idzie wieczór :)).

W tym miesiącu nie zabrakło również atrakcji w naszym przedszkolu.

10 listopada obchodziliśmy w grupach uroczystość Dnia Niepodległości. Dzieci poznały Hymn Polski, oraz wiersz Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś?”. Poznały również polską flagę oraz godło.

13 listopada odbył się koncert, na którym dzieci poznały nowy instrument- trąbkę, która wygrywała utwory związane z naszą ukochaną ojczyzną.

25 listopada- Światowy Dzień Pluszowego Misia- to dzień, w którym przypomnieliśmy o tym, że o wszystkie nasze ulubione misie trzeba dbać, ponieważ kiedy nam smutno i źle, wtedy zawsze możemy przytulić się do mięciutkiego ulubieńca jakim jest pluszowy miś, a wtedy na pewno  zapomnimy o wszystkich troskach (przynajmniej kiedy jesteśmy mali) 🙂

30 listopada to dzień Andrzejkowych wróżb i zabaw. W tym dniu Muszelki poznały kilka wróżb. Jedna w szczególności przypadła im do gustu- wróżenie imienia osoby bliskiej sercu. Nie zabrakło przy tych zabawach głośnych śmiechów dzieci, które z utęsknieniem czekają na pierwszy śnieg i Mikołaja.