• Kulinarny początek jesieni w Delfinkach

Miesiąc wrzesień był dla dzieci z grupy „Delfinki”  spotkaniem z kolegami i koleżankami po przerwie wakacyjnej. Odnowiły się dawne przyjaźnie i zawiązały nowe. Na początku miesiąca zawisł w naszej sali  wspólnie utworzony kodeks zachowania, do którego dzieci starają się dostosować. Poruszany był temat naszych emocji. Przedszkolaki uczyły się je rozpoznawać na podstawie mimiki twarzy, gestów i ruchów. Dzieci dowiedziały się również jakie żywioły rządzą naszym światem, nauczyły się o nich piosenki. W kolejnym tygodniu zapoznały się z symbolami narodowymi, poznały charakterystyczne elementy krajobrazu Polski. Wrzesień jest miesiącem w którym dojrzewają owoce i warzywa, dlatego dzieci poznały sposoby ich przechowywania i przetwarzania, uczyły się również rozpoznawać owoce krajowe i egzotyczne, wyróżniały części jadalne warzyw. Poza tym przedszkolaki z naszej grupy wzięły udział w konkursie „na najbardziej pomysłowe drzewo z odpadów wtórnych”. Brały także udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Uczestniczyły w koncercie muzycznym. Pod koniec miesiąca naszą grupę odwiedziła „Pani Jesień”, która przyniosła nam hojne dary. Ponadto odbyły się zajęcia kulinarne, w czasie których dzieci miały okazję upiec chleb oraz samodzielnie wykonać sałatkę owocową. Przedszkolaki wybrały się także na wycieczkę do Legionowa na warsztaty rękodzieła.  Wrzesień zakończył się Dniem Chłopaka, podczas którego wszystkie dziewczynki zrobiły laurki dla swoich kolegów.