• Morze, góry czy Mazury?

Wakacje rozpoczęliśmy od systematycznego treningu twórczości. Uwrażliwiliśmy się na piękno, rozwijaliśmy wyobraźnię i spostrzegawczość. Najfajniejszą zabawą było wyszukiwanie skojarzeń, podobieństw i porównań. Dowiedzieliśmy się, że na sali zabawa ukryty jest skarb. Musieliśmy koniecznie go odnaleźć. Ale to nie było takie proste. Należało najpierw wykonać zadania zamieszczone w kopertach. Cóż to była za przygoda!

Kolejne dni spędziliśmy na słuchaniu morskich opowieści. Pływaliśmy statkiem, zamienialiśmy się w piratów, odkrywaliśmy nowe wyspy, do których potem wymyślaliśmy nazwy.

Pod koniec lipca zastanawialiśmy się gdzie najlepiej wybrać się na wakacje- nad morze czy w góry. Omawialiśmy formy aktywnego wypoczynku i zastanawialiśmy się co robić gdy pogoda sprawi nam psikusa. Przypominaliśmy sobie zasady bezpieczeństwa podczas podróży. Poznaliśmy różnorodne dyscypliny sportowe i utwierdziliśmy się w przekonaniu, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”.