• Muszelkowe savoir vivre

Luty w Muszelkach zaczął się w temacie kulinarnym. 4 lutego obchodziliśmy Tłusty Czwartek, w tym dniu nie obyło się bez degustacji pączków, które dzieci zajadały z radością i smakiem.
    Z tłustym czwartkiem związany jest ciekawy przesąd. Jeżeli ktoś nie zje w ten dzień ani jednego pączka, nie może liczyć na powodzenie w dalszym życiu- naszym Maluchom na pewno po tym dniu  powodzenia nie zabraknie.
    9 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Z tej okazji nasz kucharz Artur przyrządził dla wszystkich Przedszkolaków niesamowicie pyszną pizzę, która bardzo szybko znikała z talerzyków Muszelek.
    Dalsza część miesiąca była nie mniej ciekawa. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się m. in o pracy w kuchni, poznając przy tym zasady kulturalnego zachowywania się przy stole, a także jak powinniśmy układać naczynia i sztućce np. do obiadu.
    Temat kuchni zainspirował „ciocie” by z ich pomocą Muszelki stworzyły własne, ulubione kanapki z przygotowanych przez kucharza produktów. Własnoręcznie zrobione kanapki tak posmakowały dzieciom, że na talerzykach nie byo widać nawet okruszków.
    Walentynki cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Maluchy z wielką radością wycinają papierowe serca i wykonują walentynkowe laurki.
    Muszelki rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek, dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Potem były zabawy przy muzyce „Odszukaj drugą połówkę”, „Mam serduszko”.
    17 lutego obchodziliśy Światowy Dzień Kota- jednego z ulubieńców Muszelek, w szczególności dziewczynek 🙂 W tym dniu dzieci poznały różne kocie rasy, a także dowiedziały się jak dbać o takie zwierzątko.
    Ten miesiąc należał do bałwanków i śnieżynek, ale Muszelki już z utęsknieniem wypatrują za oknem pierwszych kwiatków, które tak bardzo lubią zbierać dla mam.