• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Muszelkowe savoir vivre

  Luty w Muszelkach zaczął się w temacie kulinarnym. 4 lutego obchodziliśmy Tłusty Czwartek, w tym dniu nie obyło się bez degustacji pączków, które dzieci zajadały z radością i smakiem.
  Z tłustym czwartkiem związany jest ciekawy przesąd. Jeżeli ktoś nie zje w ten dzień ani jednego pączka, nie może liczyć na powodzenie w dalszym życiu- naszym Maluchom na pewno po tym dniu  powodzenia nie zabraknie.
  9 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Z tej okazji nasz kucharz Artur przyrządził dla wszystkich Przedszkolaków niesamowicie pyszną pizzę, która bardzo szybko znikała z talerzyków Muszelek.
  Dalsza część miesiąca była nie mniej ciekawa. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się m. in o pracy w kuchni, poznając przy tym zasady kulturalnego zachowywania się przy stole, a także jak powinniśmy układać naczynia i sztućce np. do obiadu.
  Temat kuchni zainspirował „ciocie” by z ich pomocą Muszelki stworzyły własne, ulubione kanapki z przygotowanych przez kucharza produktów. Własnoręcznie zrobione kanapki tak posmakowały dzieciom, że na talerzykach nie byo widać nawet okruszków.
  Walentynki cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Maluchy z wielką radością wycinają papierowe serca i wykonują walentynkowe laurki.
  Muszelki rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek, dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Potem były zabawy przy muzyce „Odszukaj drugą połówkę”, „Mam serduszko”.
  17 lutego obchodziliśy Światowy Dzień Kota- jednego z ulubieńców Muszelek, w szczególności dziewczynek 🙂 W tym dniu dzieci poznały różne kocie rasy, a także dowiedziały się jak dbać o takie zwierzątko.
  Ten miesiąc należał do bałwanków i śnieżynek, ale Muszelki już z utęsknieniem wypatrują za oknem pierwszych kwiatków, które tak bardzo lubią zbierać dla mam.