• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • „n”, „y”, „8”, „9” i „różowe okulary” w Skarbkach

  Luty rozpoczęliśmy od powitania kolejnego z żywiołów- WODY. Wskazywaliśmy zbiorniki
  i cieki wodne na mapie i globusie. Poznaliśmy faunę i florę Morza Bałtyckiego oraz królową polskich rzek- Wisłę. Poznaliśmy obraz graficzny małej i wielkiej litery „n” oraz cyfry 8 i 9.
  4 lutego był wyjątkowo słodkim dniem. Wszyscy objadaliśmy się pączkami jak przystało na tłusty czwartek. Kilka dni później mieliśmy kolejną kulinarną ucztę- dzień pizzy.
  W kolejnym tygodniu uczyliśmy się sztuki bycia szczęśliwym. Mówiliśmy dużo o emocjach, uczuciach, uczyliśmy się je wyrażać w społecznie akceptowalny sposób. Bawiliśmy się w teatr
  i odgrywaliśmy scenki sytuacyjne. Zapoznaliśmy się z obrazem graficznym litery „y”. Wykonaliśmy nawet swoje osobiste różowe okulary żeby nauczyć się patrzeć na świat z innej, bardziej optymistycznej perspektywy.
  12 lutego obchodziliśmy walentynki. Obdarowywaliśmy serduszkami swoich najlepszych przyjaciół. Panowała miła i serdeczna atmosfera. Następne dwa tygodnie podróżowaliśmy palcem po mapie. Zwiedziliśmy wirtualnie wszystkie kontynenty. Poznaliśmy zwyczaje Indian, Aborygenów, Japończyków, Afrykańczyków. Wykonaliśmy pióropusze indiańskie, nauczyliśmy się afrykańskiej piosenki „Dżungla”.
  17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Każdy wykleił z włóczki sylwetę swojego kota
  i nadał mu imię. Kilka dni później pojechaliśmy na wycieczkę do warszawskiego Zamku Królewskiego. Króla nie spotkaliśmy, ale zobaczyliśmy kilka jego tronów, sal oraz poznaliśmy królewskie barwy-czerwony i złoty.