• Nasza pierwsza autokarowa wycieczka i inne atrakcje…

Październik w Muszelkach był miesiącem pełnym atrakcji. 1 października obchodziliśmy Światowy Dzień Ptaków. Z tej okazji przedszkolakom przekazano wiedzę przyrodniczą kształtującą wrażliwość dzieci na piękno otaczającego nas świata, a w szczególności na ptasie środowisko.

5 października z okazji Światowego Dnia Ochrony Zwierząt na „Wyspie Skarbów” odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „Od robaczka do ssaczka”. Dzieci miały możliwość poznania różnych zwierząt zaczynając od robaków, płazów, gadów, ptaków a kończąc na czworonożnym ssaku, którym był wytresowany piesek. Muszelki były zachwycone formą takich zajęć, ponieważ mogły pogłaskać wszystkie zwierzęta jakie tylko zobaczyły na warsztatach.

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej, najstarsza grupa- „Skarbki”- zorganizowała przedstawienie skierowane do wszystkich nauczycieli z „Wyspy Skarbów”. Były tańce, śpiew, wierszyki a także niespodzianki dla każdej „cioci”, wręczone prosto z rąk „starszaków”. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło wielu uśmiechów.

15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. W tym dniu przypomnieliśmy dzieciom jak ważna jest higiena, dokładne mycie rąk oraz dbanie o nasze zdrowie.

20 października- to bardzo ważna data w życiu każdej „Muszelki”. W tym dniu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Po odczytaniu przedszkolakom ślubowania, nastąpiło uroczyste przyrzeczenie. Pasowania dokonała Pani Dyrektor, która za dotknięciem czarodziejskiego ołówka każde dziecko „zamieniała” w dzielnego przedszkolaka, a na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom. Nie zabrakło również w tym dniu występów Muszelek- ich śpiewu i recytowanych wierszyków, które zostały docenione gromkimi brawami przez przybyłych rodziców.

27 października- jest kolejnym również ważnym wydarzeniem w życiu Muszelek, ponieważ po raz pierwszy  dzieci pojechały autokarem na wycieczkę. Celem naszej podróży był Folwark Bródno. Dzieci na miejscu dowiedziały się o wiejskim życiu, czyli kogo mogą spotkać odwiedzając gospodarstwo, jak powinny dbać o zwierzęta, dlaczego kury siedzą na grzędach, skąd bierze się takie produkty jak wełna, pierze oraz mleko, a także co powinniśmy wiedzieć o koniu zanim na niego wsiądziemy? Radości było co niemiara, ponieważ dzieci mogły głaskać a także karmić wybrane zwierzęta. Ten dzień był pełen wrażeń!