• Nasza ukochana Ojczyzna

W listopadzie jesień coraz bardziej dawała się we znaki. Mimo deszczowych dni nie było czasu na nudę. Dla zdrowia i dobrego samopoczucia „Delfinki” brały udział w zabawach muzycznych i ruchowych oraz ćwiczeniach gimnastycznych. Z zaciekawieniem słuchały wierszy i opowiadań o tematyce jesiennej. Poznały pojęcie „pejzaż” i podziwiały piękno obrazów. Podejmowały różnorodne działania plastyczne, poznały nowe techniki i tworzywa. Czterolatki badały i opisywały właściwości ognia oraz poznały zasady bezpieczeństwa w kontakcie z nim. Wykonały kominek, który na stałe zagościł w naszej sali. 11 Listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w koncercie pt. „Nasza ukochana ojczyzna – Trąbka’’. Uczciliśmy również „Święto Pluszowego Misia”. W przedszkolu zaroiło się od pluszaków. W tym dniu „Delfinki” miały okazję poznać historię pierwszego pluszowego misia. Listopad w naszej grupie to także czas intensywnych przygotowań do bardzo ważnego wydarzenia, jakim jest przedstawienie z okazji Bożego Narodzenia.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły swoje umiejętności artystyczne podczas codziennych prób. Mamy nadzieję, że występy naszych przedszkolaków wprowadzą wszystkich w świąteczny nastrój. Listopad w grupie „Delfinki” zakończyły andrzejkowe wróżby i zabawy.