• Pierwsze kroki w „Raczkach”

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w nowej  grupie Raczki.

Podczas pierwszego tygodnia poznawaliśmy się, ciocie oprowadziły nas po przedszkolu i naszej sali, każdy z nas otrzymał swój znaczek i szafeczkę. Na początku było nam trudno rozstać się z rodzicami, ale z czasem polubiliśmy naszą salę i zabawki. Teraz z radością przekraczamy próg naszej sali J.

10 września -w  Światowy Dzień Drzewa – odbył się  konkurs na najbardziej pomysłowe drzewo z odpadów wtórnych. Nasza grupa wykonała drzewo z folii bąbelkowej, pudełek po kremach i kapsli. Otrzymaliśmy piękny dyplom od Pani Dyrektor.

11 września  – wspólnie z dziećmi z całego przedszkola –  wysłuchaliśmy koncertu „Najpiękniejsza jest muzyka Polska – skrzypce” i poznaliśmy budowę instrumentu.

23 września zawitał do nas Pani Jesień, przyniosła ogromny kosz pełen kasztanów, jarzębiny i liści. Każde dziecko otrzymało sznur pełen korali, który wyklejaliśmy kulkami z plasteliny.

30 września odbył się Dzień chłopaka, każdy chłopiec otrzymał samochodową laurkę.

Nasza grupa zrealizowała następujące tematy kompleksowe: „Pierwszy raz w przedszkolu” oraz „Jesień w sadzie i w ogrodzie.”