• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Przybieżeli do Betlejem…Muszelki…

  Grudzień to miesiąc wyjątkowy przez swój Bożonarodzeniowy klimat i początek astronomicznej zimy. Klimat ten towarzyszył również w „Muszelkach”. Dzieci dzielnie przygotowywały się do Jasełek ucząc się kolędy: „Przybieżeli do Betlejem” i „Dzisiaj w Betlejem”.

  Ważną datą w grudniowym kalendarzu są dla najmłodszych „Mikołajki”, oczywiście nieodłącznie związane z prezentami. Mikołaj nie ominął również „Muszelek”, który dla wszystkich grzecznych dzieci miał ciekawe i edukujące upominki. Dzieci przyjęły go z lekkim niedowierzaniem któż to odwiedził ich salę, ale ostatecznie wszystkie były zadowolone. Niektórym tak się spodobał, że usiadły mu nawet na kolanach do wspólnego zdjęcia.

   

  Początek zimy to doskonała okazja do nauki zimowych piosenek takich jak: „Hu! hu! ha! nasza zima zła”, „Pada śnieg”, „Świeci gwiazdka”. To również sposobność do nauki zimowych wierszyków i rymowanek np.: „Zima”, „Płatki śniegu”. Można też rozmawiać o zimowych sportach, wykonywać różnorodne prace plastyczne  i obserwować zmieniającą się za oknem pogodę, szczególnie tak lubiany przez dzieci śnieg. Tak jak jesienią gościliśmy „Panią Jesień” tak też zimą odbyła się wizyta „Pani Zimy”, która poprzez zabawy obwieściła nam nadejście tej mroźnej, ale malowniczej pory roku. Zima zostanie z nami w najbliższych miesiącach, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze lepiej ja poznać i dzięki temu nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.