• Smaki i zapachy Ziemi

Październik dla naszej grupy był bardzo pracowitym miesiącem. W pierwszym tygodniu realizowaliśmy blok tematyczny pt. „Smaki i zapachy Ziemi”. Rozmawialiśmy o podstawowych sposobach przechowywania i przetwarzania warzyw i owoców. Dzieci uświadomiły sobie, jak ważne dla zdrowia jest ich spożywanie. W drugim tygodniu października rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Przedszkolaki poznały najważniejsze zasady ruchu drogowego, dowiedziały się, komu można ujawniać poufne informacje o sobie.  W dalszej kolejności czterolatki uczyły się rozpoznawać różne gatunki drzew, wyróżniały i nazywały poszczególne części drzewa. Uwadze „Delfinków” nie umknęły zmiany w przyrodzie charakterystyczne dla jesieni. Dzieci bacznie obserwowały zachowanie zwierząt oraz przeobrażający się krajobraz. W ostatnim tygodniu października przedszkolaki poznały przykłady architektury miejskiej i wiejskiej, zabytkowej i współczesnej. Nauczyły się również prawidłowego segregowania odpadów. Dowiedziały się, jakie warunki są niezbędne do życia roślin i zasady pielęgnacji upraw. Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych pt. „Od robaczka do ssaczka” zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Zwierząt. W dniu Edukacji Narodowej „Delfinki” miały okazję obejrzeć przedstawienie wystawiane przez koleżanki i kolegów z najstarszej grupy.