• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Warto przeczytać

  Oswajamy przedszkole, czyli książki dla debiutującego przedszkolaka

  Oswajamy przedszkole, czyli książki dla debiutującego przedszkolaka
  W życiu każdego dziecka przychodzi moment rozstania z mamą, tatą, kiedy dziecko ma pójść do przedszkola, czy żłobka. Jest to duża zmiana w życiu dziecka, wymaga ona odpowiedniego przygotowania. Jest to też trudny moment dla rodzica, który nigdy nie wie, jak jego dziecko zniesie rozstanie, jak przebiegnie adaptacja? Pierwszym krokiem wspomagającym adaptację może być wspólne czytanie książek o przedszkolu, jeszcze zanim dziecko rozpocznie swoją przygodę z przedszkolem. Na rynku księgarskim  istnieje kilka tytułów wartych przeczytania, szczególnie polecamy dwie pierwsze propozycje:

  Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal. Eliza Piotrowska

  To książka o małej myszce, która nie ma ochoty iść do przedszkola – woli zostać w domu i pobawić się z mamą. Niestety mama jest bardzo zajęta obowiązkami domowymi, więc Tupcio bardzo się nudzi czekając, aż mama w końcu znajdzie dla niego czas. Gdy jednak w drodze do sklepu mijają przedszkole i Tupcio Chrupcio widzi przez okno bawiące się dzieci stwierdza, że ma wielką ochotę pobawić się
  z nimi. Następny dzień jest wspaniały – pełen zabaw, gier, śpiewania i rysowania, pierwszy dzień w przedszkolu.

  Tupcio Chrupcio – to seria książeczek o myszce, która wkracza w “dorosłe” dzieciństwo, a przed nią poważnie wyzwania: pożegnanie z pieluszką, nauka mycia zębów, przyjęcie urodzinowe, kłopoty ze spaniem i jedzeniem, a do tego nieoczekiwane przyjście na świat siostry. Warto poczytać, jak mała myszka sobie z nimi radzi.

  Misia Marysia i wesoły dzień w przedszkolu. Alexis Nesme, Nadia Berkane
  Misia Marysia to trzyletnia dziewczynka, na której drodze stają różne wyzwania: urządza urodziny, idzie do przedszkola, żegna pieluszkę, czeka na młodszego braciszka, boi się ciemnego pokoju, przeżywa napad złości… Nie zawsze od razu jej się wszystko udaje, czasami mama traci do niej cierpliwość, ale wszytko zawsze dobrze się kończy. Ciepłe, sympatyczne ilustracje i prosty tekst na pewno pomogą rozwiązać niejeden wielki problem małego człowieka i jego rodziców.

  Ta książka zagościła w naszej przedszkolnej biblioteczce dlatego, że Misia Marysia
  to bohaterka, z którą dziecko może się utożsamić, bo u wielu dzieci w tym wieku plan dnia wygląda podobnie. Maluch idzie do przedszkola, zmienia buciki
  na kapcie, chowa rzeczy do szafki. Potem przychodzi czas na wspólne zabawy
  z Panią i dziećmi, spacer, obiad, leżakowanie i w końcu – oczekiwanie na powrót rodziców. Książka pokazuje, że codzienne pójście do przedszkola to coś naturalnego. Rodzice idą do pracy, a dzieci do przedszkola.

  Poniżej jeszcze kilka pozycji w tej tematyce:

  W przedszkolu. Wandrey Guido
  “W przedszkolu” to duża książka obrazkowa specjalnie do oglądania, do szukania, pomocna w tworzeniu rozmaitych historii. Książka z małą ilością tekstu, za to z całą masą różnych szczegółów do odkrywania strona po stronie, gdzie głównymi bohaterami są: Mia, Emma, Selina, Łukasz i Julian. Towarzyszą im inne dzieci,
  ale właśnie tę gromadkę wyszukujemy na poszczególnych stronach książki. Ze względu na rozmaitość szczegółów można tę historię za każdym razem opowiadać inaczej, chociażby skupiając się na innym bohaterze. Ponadto dzięki tej książce można pokazać dziecku, czym jest przedszkole i czego się można w nim spodziewać – jaki jest rytm dnia, jak się wspólnie bawimy, uczymy, czy stajemy się bardziej samodzielni.

  Basia i przedszkole. Zofia Stanecka

  „Basia i przedszkole” to opowieść o dniu, który zapowiadał się wyjątkowo nieciekawie. Dziewczynka jest w kiepskim humorze z powodu złej pogody i nieobecności przyjaciółki. Jednak okazuje się, że nawet najgorszy dzień może okazać się dobry, jeśli zmienimy do niego nastawienie, a deszcz nie przeszkadza, gdy mamy się z kim bawić.
  Książka ma liczne walory edukacyjne bowiem tytułowa Basia odkryje, że „inny”
  nie znaczy „gorszy”, a dziwne zachowanie innych przedszkolaków staje się zrozumiałe, gdy się z nimi spędzi trochę czasu. Basia to pomysłowa, czasem niesforna dziewczynka, która uwielbia swoje przedszkole. Jej przygody opisane są zrozumiałym dla dzieci językiem.

  w przedszkolu

  misia marysia

  Basia

  Czytaj więcej

  Muszelkowe savoir vivre

  Luty w Muszelkach zaczął się w temacie kulinarnym. 4 lutego obchodziliśmy Tłusty Czwartek, w tym dniu nie obyło się bez degustacji pączków, które dzieci zajadały z radością i smakiem.
  Z tłustym czwartkiem związany jest ciekawy przesąd. Jeżeli ktoś nie zje w ten dzień ani jednego pączka, nie może liczyć na powodzenie w dalszym życiu- naszym Maluchom na pewno po tym dniu  powodzenia nie zabraknie.
  9 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Z tej okazji nasz kucharz Artur przyrządził dla wszystkich Przedszkolaków niesamowicie pyszną pizzę, która bardzo szybko znikała z talerzyków Muszelek.
  Dalsza część miesiąca była nie mniej ciekawa. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się m. in o pracy w kuchni, poznając przy tym zasady kulturalnego zachowywania się przy stole, a także jak powinniśmy układać naczynia i sztućce np. do obiadu.
  Temat kuchni zainspirował „ciocie” by z ich pomocą Muszelki stworzyły własne, ulubione kanapki z przygotowanych przez kucharza produktów. Własnoręcznie zrobione kanapki tak posmakowały dzieciom, że na talerzykach nie byo widać nawet okruszków.
  Walentynki cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci. Maluchy z wielką radością wycinają papierowe serca i wykonują walentynkowe laurki.
  Muszelki rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek, dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. „walentynką”. Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Potem były zabawy przy muzyce „Odszukaj drugą połówkę”, „Mam serduszko”.
  17 lutego obchodziliśy Światowy Dzień Kota- jednego z ulubieńców Muszelek, w szczególności dziewczynek 🙂 W tym dniu dzieci poznały różne kocie rasy, a także dowiedziały się jak dbać o takie zwierzątko.
  Ten miesiąc należał do bałwanków i śnieżynek, ale Muszelki już z utęsknieniem wypatrują za oknem pierwszych kwiatków, które tak bardzo lubią zbierać dla mam.

  Czytaj więcej

  Delfinki na tropie króla Stanisława

  Miesiąc luty w naszej grupie zaczęliśmy od poznania kolejnego żywiołu jakim jest woda. Dowiedzieliśmy się skąd się bierze, do czego jest potrzebna oraz co potrafi. Poznaliśmy schemat obiegu wody w przyrodzie. A najbardziej podobały nam się zajęcia badawcze , w których to: barwiliśmy wodę różnymi produktami ( min. burakami, łupinami od cebuli, bibułą, barwnikami spożywczymi i tuszem), mieszaliśmy ze sobą powstałe kolory tworząc w ten sposób nowe barwy, robiliśmy kolorowe krople używając do tego kroplomierza. Stworzyliśmy naszą małą galerię malując pejzaże wodne techniką „mokre na mokrym”. Luty to także miesiąc , w którym obchodzimy Walentynki i tego dnia obdarowywaliśmy się na wzajem serduszkami. W Tłusty Czwartek objadaliśmy się pączkami w dniu pizzy – pizzą upieczoną przez naszego kucharza a w światowy dzień kota – poznaliśmy zwyczaje kocie i nauczyliśmy się sami rysować kotka. W tym miesiącu wyjeżdżaliśmy na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Tam zobaczyliśmy jak wyglądał król, gdzie mieszkał i co robił. Spacerowaliśmy  po wybranych salach zamkowych, oglądaliśmy dzieła sztuki i pamiątki po królu Stanisławie Auguście oraz zobaczyliśmy jak wygląda  tron królewski.

  Czytaj więcej

  „n”, „y”, „8”, „9” i „różowe okulary” w Skarbkach

  Luty rozpoczęliśmy od powitania kolejnego z żywiołów- WODY. Wskazywaliśmy zbiorniki
  i cieki wodne na mapie i globusie. Poznaliśmy faunę i florę Morza Bałtyckiego oraz królową polskich rzek- Wisłę. Poznaliśmy obraz graficzny małej i wielkiej litery „n” oraz cyfry 8 i 9.
  4 lutego był wyjątkowo słodkim dniem. Wszyscy objadaliśmy się pączkami jak przystało na tłusty czwartek. Kilka dni później mieliśmy kolejną kulinarną ucztę- dzień pizzy.
  W kolejnym tygodniu uczyliśmy się sztuki bycia szczęśliwym. Mówiliśmy dużo o emocjach, uczuciach, uczyliśmy się je wyrażać w społecznie akceptowalny sposób. Bawiliśmy się w teatr
  i odgrywaliśmy scenki sytuacyjne. Zapoznaliśmy się z obrazem graficznym litery „y”. Wykonaliśmy nawet swoje osobiste różowe okulary żeby nauczyć się patrzeć na świat z innej, bardziej optymistycznej perspektywy.
  12 lutego obchodziliśmy walentynki. Obdarowywaliśmy serduszkami swoich najlepszych przyjaciół. Panowała miła i serdeczna atmosfera. Następne dwa tygodnie podróżowaliśmy palcem po mapie. Zwiedziliśmy wirtualnie wszystkie kontynenty. Poznaliśmy zwyczaje Indian, Aborygenów, Japończyków, Afrykańczyków. Wykonaliśmy pióropusze indiańskie, nauczyliśmy się afrykańskiej piosenki „Dżungla”.
  17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Każdy wykleił z włóczki sylwetę swojego kota
  i nadał mu imię. Kilka dni później pojechaliśmy na wycieczkę do warszawskiego Zamku Królewskiego. Króla nie spotkaliśmy, ale zobaczyliśmy kilka jego tronów, sal oraz poznaliśmy królewskie barwy-czerwony i złoty.

  Czytaj więcej

  Raczki lubią smakołyki – o dokładki proszą smyki

  Luty rozpoczęliśmy od Tłustego Czwartku, podczas którego degustowaliśmy przepyszne pączki z różnymi nadzieniami.
  9 lutego odbył się Dzień Pizzy, tego dnia Pan Kucharz przygotował wspaniałą pizzę, którą wszyscy ze smakiem zjedliśmy – prosząc o dokładkę.
  Walentynki obchodziliśmy bardzo uroczyście. Nasze ciocie przystroiły girlandami z serduszek, a dzieci wykonały piękne laurki dla rodziców.
  17 lutego do Naszego przedszkola zawitał futrzany gość – szarobiały kot, który zainteresował się naszymi smokami z papieru. Kotek bawił się ze wszystkimi dziećmi, to był wspaniały dzień.

  Czytaj więcej

  Pizza i pączki czyli słodycze na „pe”

  ,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie. 4 lutego, w tłusty czwartek, dzieci z naszego przedszkola od samego rana oczekiwały na pyszne pączki. To był słodki dzień. Przedszkolaki zajadali z apetytem smaczne pączki ciesząc się, że w tym dniu są właśnie takie zwyczaje. Kilka dni później czekało nas kolejne kulinarne święto. 9 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Nie obeszło się bez pizzy w naszym przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki z apetytem zjadły pizzę. 12 lutego świętowaliśmy ,,Walentynki”. Z tej okazji dzieci wykonały pracę plastyczną pt. ,,Walentynkowe serce” , którą podarowały swoim bliskim. 17 lutego z okazji ,,Światowego Dnia Kota” zawitał do naszej grupy gość wyjątkowy a mianowicie kot o imieniu Joker. Przybył z osobami bez których jego wizyta byłaby niemożliwa. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy częściej. Wszystkie dzieci były żywo zainteresowane wyglądem naszego gościa. W tym dniu przedszkolaki również kolorowały czworonogi, wykonały prace plastyczną, naśladowały kotki, oglądały ilustracje przedstawiające różne rasy kocich przyjaciół. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka. Tym zwierzęcym akcentem żegnamy miesiąc luty. Do zobaczenia w marcu.

  Czytaj więcej