• Szachy

Witam serdecznie!

Nazywam się Kamil Joński, reprezentuję firmę Chess for Kids. Jestem trenerem, sędzią i  instruktorem szachowym z wieloletnim doświadczeniem.

Celem mojego programu jest popularyzacja szachów wśród najmłodszych
    i pokazanie wszystkich pozytywnych czynników tej królewskiej gry,
    Program nauczania realizuję w małych grupach, dzięki czemu mogę indywidualnie dotrzeć do każdego dziecka,
    Stosuje podział grup proporcjonalnie do umiejętności oraz wieku,
    Nauka gry odbywa się z uwzględnieniem zasady stopniowania trudności
    i poznawania kolejno wszystkich reguł,
    Prowadząc zajęcia zapewniam dzieciom zróżnicowane materiały o tematyce szachowej, stymulujące naturalną ciekawość dziecka, które zachęcają go do uczenia się poprzez własne działanie.
    Dzieci, które trenuję odnoszą sukcesy
    w turniejach i konkursach szachowych.

Szachy, to wspaniała gra rozwijająca umysł dziecka, która uczy logicznego
    i przestrzennego myślenia, cierpliwości, przewidywania, koncentracji, sportowego współzawodnictwa, skupienia i wyciszenia. Trenuje pamięć, a także kształtuje zmysł kombinacyjny.

Zajęcia szachowe to nie tylko nauka, ale również wspaniała intelektualna zabawa, która rozwija u dzieci takie umiejętności jak: spostrzegawczość, szybkość myślenia, bystrość, konsekwencje podejmowanych decyzji oraz wiele innych bogatych cech.

Rywalizacja między rówieśnikami zwiększa poczucie własnej wartości, przełamuje pierwsze niepowodzenia
    i rozczarowania, z którymi dziecko często nie może się pogodzić, a także kształtuje wytrwałość w działaniu. Dzięki temu dziecko uczy się szacunku do przeciwnika i samego siebie, a sam potrafi stosować w życiu zasadę „fair play”.

Szachy to nie tylko wyrafinowana gra intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci.

Uczestnik, który ukończy kurs szachowy:

Nauczy się prawidłowego rozgrywania partii szachowej z zegarem szachowym,
    Nabędzie wiedzę oraz terminy szachowe,
    Pozna taktyki oraz strategie szachowe,
    Nauczy się wielu zabaw i gier szachowych.