• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Sztuka dla wnuka – polecamy cykliczne spotkania w Muzeum Narodowym

  Sztuka dla wnuka

  ikonkra programu Sztuka dla wnukaCykliczne spotkania dla dziadków z wnuczkami

  Kto dzieciom pokazuje świat i opowiada ciekawe historie? Kto przekazuje im tradycje rodzinne i narodowe? Kto cierpliwie odpowiada na milion pytań? Dziadkowie! Zapraszamy zatem dziadków i babcie oraz ich wnuczków na wyjątkowe spotkania w Muzeum. Poznamy najciekawsze dzieła sztuki, zastanowimy się, jak maluje się obrazy, odbędziemy także podróż w przeszłość. Przewodnikami małych odkrywców będą nasi edukatorzy i… sami dziadkowie.

   

  Opis zajęć:

  • Na zajęcia zapraszamy dziadków z wnukami w wieku od 5 do 12 lat.
  • Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, od października 2015 do maja 2016, we wtorki o godz. 15.30.
  • Zajęcia trwają ok. 60 minut i odbywają się w galeriach muzealnych.
  • Wstęp wolny.

   

  Program spotkań:
  13 października 2015
  W Muzeum, czyli gdzie?

  Podczas wędrówki po galeriach porozmawiamy o tym, co to jest muzeum, w jakim celu powstało i jakie pełni funkcje. Przyglądając się dziełom sztuki, poznamy różnicę między zabytkiem a eksponatem i odkryjemy wiele muzealnych tajemnic.
  17 listopada 2015
  Kto maluje obrazy?

  Oczywiście malarz. Ale co to znaczy być malarzem? Czy trudno stworzyć obraz? Co jest potrzebne, by go namalować? Podczas spotkania postaramy się zgłębić tajemnice warsztatu artysty.
  15 grudnia 2015
  Tajemnice świąt Bożego Narodzenia

  W jaki sposób kiedyś obchodzono Boże Narodzenie? Które z dawnych zwyczajów przetrwały do naszych czasów, a które przyjęły się niedawno? Kim naprawdę był święty Mikołaj? Przypatrując się zabytkom z różnych epok, porozmawiamy o genezie świąt i związanych z nimi obyczajach.
  12 stycznia 2016
  Jak na obrazie wyczarować zimę?

  Czy zima zawsze jest mroźna i zła? Jaki śnieg ma naprawdę kolor? W co bawili się zimą nasi rówieśnicy dawno, dawno temu? Podczas spotkania zastanowimy się, z ilu kolorów można wyczarować zimowy pejzaż i poznamy najsłynniejsze zimowe obrazy w zbiorach Muzeum.
  16 lutego 2016
  Na ile sposobów można namalować portret?

  Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż pozować artyście. Czy na pewno? Czy artysta zawsze maluje modela w taki sposób, w jaki go widzi? Podczas spotkania poznamy wizerunki niepospolitych postaci i postaramy się je poznać.
  15 marca 2016
  Rzeźbiarskie ABC

  Z czego można zrobić rzeźbę? Na pewno z kamienia, drewna, brązu… A z klocków Lego? Spacer po muzealnych galeriach przekona nas, że rzeźba może przybierać najróżniejsze formy.
  12 kwietnia 2016
  Muzealny wehikuł czasu

  Trzy, dwa, jeden, zero… START! Wskazówki zegarów wirują wstecz jak szalone! Znikają telefony, komputery, tramwaje. W ich miejsce pojawiają się listy, samowary, dorożki… Jesteście ciekawi tego świata? Zapraszamy na wyprawę, podczas której obrazy opowiedzą nam, jak wyglądało życie dawno, dawno temu.

   

  10 maja 2016
  Warszawa jak z obrazka

  Pełna gwaru czy spokojna? Kolorowa czy szara i smutna? Gęsto zabudowana czy cała w zieleni? Dowiemy się, jaka kiedyś była Warszawa, oglądając jej widoki na obrazach dawnych mistrzów. Spróbujemy też rozpoznać miejsca, które przedstawili.

   

  Koordynator: Aleksandra Kresowska-Pawlak