• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Warsztaty manualne i historyczne w Skarbkach

  Pierwszy tydzień września upłynął nam na wzajemnym poznawaniu się. Dzieci zawarły kontrakt z nauczycielkami. Ustaliliśmy dyżury i obowiązki, żeby wszystkim było miło i bezpiecznie. W drugim tygodniu poznaliśmy bliżej naszą planetę Ziemię
  i stworzyliśmy swój własny „Pamiętnik podróżnika”. Urządziliśmy także kącik przyrodniczy, w którym umieściliśmy skarby Ziemi: muszelki, piasek, kamyczki. Następnie wybraliśmy się w podróż po Polsce. Poznaliśmy „Legendę o powstaniu państwa polskiego”, nasze godło
  i barwy narodowe. Z rozmarzeniem wspominaliśmy minione wakacje- morze, góry, jeziora. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego, tak ważne podczas podróży. Wybraliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę do „Klubu Guliwer” w Legionowie na warsztaty manualne i historyczne. Wykonaliśmy tam własnoręcznie myszki z siana i mydełka glicerynowe. Następnie pospacerowaliśmy po pobliskim lesie. Pod koniec miesiąca odwiedziła nas Pani Jesień ze swoimi skarbami: jarzębiną, kasztanami, żołędziami
  i orzechami.