• Wrzesień w Muszelkach

Wrzesień to miesiąc rozpoczynający rok przedszkolny. Dzieci poznają swoją nową salę, rozpoznają swoje symbole w szatni i łazience, poznają ramowy rozkład dnia w przedszkolu oraz zasady w nim obowiązujące a także utrwalają znajomość imion kolegów i koleżanek. Uczestniczą również w różnych zajęciach pokazowych z tańca, baletu, judo, plastyki, szachów, etc.

W dniu 10 września obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Muszelki dowiedziały się jaką rolę spełniają drzewa w życiu człowieka. W ramach obchodu tego święta dzieci z naszego przedszkola przystąpiły do konkursu między grupami na najbardziej pomysłowe drzewo z odpadów wtórnych. Muszelki stworzyły swoje drzewo z plastikowych butelek, gazet, tektury oraz folii. Za swoje dzieło zostały wyróżnione dyplomem.

Dzieci miały okazję również w tym miesiącu uczestniczyć w koncercie pt. „Najpiękniejsza jest muzyka polska” oraz poznać na nim taki instrument jak skrzypce. Muszelki były zachwycone tym wydarzeniem.

23 września grupę Muszelek odwiedziła Pani Jesień, która zapoznała dzieci z darami, które ze sobą przyniosła do przedszkola,a były nimi: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, oraz korale z jarzębiny.

Ostatni dzień miesiąca, to Dzień Chłopaka. Dzień ten przepłynął w miłej i radosnej atmosferze. Z tej okazji dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia oraz podarowały im własnoręcznie ozdobione laurki w kształcie samochodu. Radość chłopców była ogromna.