• Robotyka

Kursy z robotyki wprowadzają dzieci w świat nauki i nowoczesnych technologii. Pracujemy według metody LEGO Education, wykorzystując nowoczesne narzędzia edukacyjne w postaci zestawów klocków LEGO Education: DUPLOLEGO WeDo I LEGO Mindstorms EV3 oraz komputerów.

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dzieci zamieniają się w młodych naukowców budując, programując i ożywiając swoje roboty. Podczas zajęć poprzez zabawę  dzieci zdobywają w praktyce  wiedzę z różnych dziedzin nauki: matematyki, fizyki, informatyki, automatyki. Rozwijają kreatywność, uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Zajęcia z robotyki są prowadzone według programu pozwalającego  dzieciom przechodzenie na kolejne stopnie (POZIOMY) zaawansowania. Program,  który obejmuje 5 POZIOMÓW zapewnia dzieciom sukcesywne pokonywanie trudności, ćwiczenie nabytych sprawności oraz nieustanny rozwój i naukę.

Programy oraz scenariusze zajęć z robotyki przygotowane zostały przez autorkę podręczników do zajęć komputerowych dla klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej z serii Klik-Plik (Wydawnictwo Szkolne PWN) – Annę Kijo. Autorka od lat zajmuje się edukacją komputerową dzieci i młodzieży. W swoich publikacjach propaguje aktywne metody pracy oraz twórcze rozwiązywanie problemów za pomocą komputera. Prowadzi edukację na rzecz bezpiecznego Internetu, wykorzystywania multimediów i nowych technologii podczas zajęć szkolnych.

Dlaczego warto uczęszczać na nasze zajęcia
    – projektując i budując roboty dzieci rozwijają wyobraźnię i pobudzają kreatywność
    –  nabywają umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów
    –  systematyczne zajęcia, jeden raz w tygodniu, sprzyjają przyswajaniu wiedzy
    –  uczą pracy w zespole, sukcesywnie podnoszą umiejętności interpersonalne
    – poprzez zabawę i praktykę dzieci z łatwością przyswajają wiedzę z zakresu m.in. matematyki, informatyki, fizyki, automatyki.