• Zajęcia z logopedą

logopedaAnna Michalak

Jestem logopedą z pięcioletnim stażem pracy.  Współpracuję z warszawskimi przedszkolami, szkołami podstawowymi i gimnazjami. Pracuję w duchu pedagogiki montessoriańskiej skupiając się na naturalnych umiejętnościach i potrzebach dzieci. W okresie 2010 – 2014 uczestniczyłam w licznych szkoleniach i warsztatach z zakresu logopedii i pedagogiki.

W pracy z przedszkolakami zajmuję się licznymi zaburzeniami mowy i wadami artykulacyjnymi, m.in. seplenieniem, rotacyzmem, jąkaniem, opóźnionym rozwojem mowy czy obniżoną sprawnością  motoryczną narządów aparatu artykulacyjnego.  W ramach terapii logopedycznej skupiam się na szeroko pojętym procesie komunikacji z uwzględnieniem znaczenia prawidłowego oddychania i  przełykania, prawidłowej artykulacji i sprawności motorycznej.  Szczególnym celem  jest wspomaganie rozwoju mowy u dzieci i zwiększanie ich kompetencji w tym zakresie. Każdego roku, w ramach logopedycznej opieki przedszkolnej, przeprowadzam przesiewowe badanie mowy.  Na podstawie tego badania kwalifikuję dzieci na terapię indywidualną, bądź specjalistyczne zajęcia w małych grupach. W swojej działalności  terapeutycznej bardzo liczę na współpracę z rodzicami i chętnie angażuję Ich w pracę z dziećmi.