• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Morze, góry czy Mazury?

   

  Wakacje rozpoczęliśmy od systematycznego treningu twórczości. Uwrażliwiliśmy się na piękno, rozwijaliśmy wyobraźnię i spostrzegawczość. Najfajniejszą zabawą było wyszukiwanie skojarzeń, podobieństw i porównań. Dowiedzieliśmy się, że na sali zabawa ukryty jest skarb. Musieliśmy koniecznie go odnaleźć. Ale to nie było takie proste. Należało najpierw wykonać zadania zamieszczone w kopertach. Cóż to była za przygoda!

  Kolejne dni spędziliśmy na słuchaniu morskich opowieści. Pływaliśmy statkiem, zamienialiśmy się w piratów, odkrywaliśmy nowe wyspy, do których potem wymyślaliśmy nazwy.

  Pod koniec lipca zastanawialiśmy się gdzie najlepiej wybrać się na wakacje- nad morze czy w góry. Omawialiśmy formy aktywnego wypoczynku i zastanawialiśmy się co robić gdy pogoda sprawi nam psikusa. Przypominaliśmy sobie zasady bezpieczeństwa podczas podróży. Poznaliśmy różnorodne dyscypliny sportowe i utwierdziliśmy się w przekonaniu, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”.