• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Pani Wiosna w Rubinach

  W marcu Rubiny w końcu pożegnały zimę i powitały nową porę roku. Jak zwykle przy takiej okazji odwiedziła nas Pani Wiosna. Pokazała Rubinom różne wiosenne kwiaty i ptaki. Dzieci z zainteresowaniem jej słuchały. Odgadły nazwy niektórych ptaków np. bociana, jaskółkę. Temat ptactwa bowiem już wcześniej pojawił się na naszych zajęciach. Potem  przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, która trafiła na wystawę. Wraz z wizytą Pani Wiosny zagościł w naszej sali cieplejszy klimat, pełen żywych barw na dekoracji w oknach i na ścianach. Zaczęliśmy uczyć się radosnych, wiosennych piosenek np. „Wiosna wita nas”, a także wiosennych wierszyków „Mała biedroneczka”.

  Marzec jest również związany z Dniem Kobiet, które to święto uczciły Rubiny. Dziewczynki z naszej grupy dostały od chłopców upominek w postaci laurki, którą własnoręcznie pokolorowali. Ten mały gest sprawił  wiele radości i darującym, i obdarowanym.

  Tak jak w każdym miesiącu  – w marcu odbyły się również przedstawienia w naszym przedszkolu. Tym razem były to : „O chłopcu z drewna” i „Jak Ania Złośnica  Zajączkiem Wielkanocnym”. Jak zwykle spektakle budziły zainteresowanie maluchów.

  Na jednym z wyjść na plac zabaw Panie nauczycielki pokazały Rubinkom pierwsze oznaki wiosny tj. kwitnące  krokusy i małe pączki na drzewach.