• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Smaki i zapachy Ziemi

   

  Październik dla naszej grupy był bardzo pracowitym miesiącem. W pierwszym tygodniu realizowaliśmy blok tematyczny pt. „Smaki i zapachy Ziemi”. Rozmawialiśmy o podstawowych sposobach przechowywania i przetwarzania warzyw i owoców. Dzieci uświadomiły sobie, jak ważne dla zdrowia jest ich spożywanie. W drugim tygodniu października rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Przedszkolaki poznały najważniejsze zasady ruchu drogowego, dowiedziały się, komu można ujawniać poufne informacje o sobie.  W dalszej kolejności czterolatki uczyły się rozpoznawać różne gatunki drzew, wyróżniały i nazywały poszczególne części drzewa. Uwadze „Delfinków” nie umknęły zmiany w przyrodzie charakterystyczne dla jesieni. Dzieci bacznie obserwowały zachowanie zwierząt oraz przeobrażający się krajobraz. W ostatnim tygodniu października przedszkolaki poznały przykłady architektury miejskiej i wiejskiej, zabytkowej i współczesnej. Nauczyły się również prawidłowego segregowania odpadów. Dowiedziały się, jakie warunki są niezbędne do życia roślin i zasady pielęgnacji upraw. Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych pt. „Od robaczka do ssaczka” zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Zwierząt. W dniu Edukacji Narodowej „Delfinki” miały okazję obejrzeć przedstawienie wystawiane przez koleżanki i kolegów z najstarszej grupy.