• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Sprawozdanie listopad, grudzień

  LISTOPAD

  Przez pierwsze dwa tygodnie listopada Szmaragdy II całą grupą przeniesły się do leśnej krainy. Dzieci zaprzyjaźniły się z ptakami i zwierzętami: niedźwiedziem, dzikiem, sarną. Głównym celem zajęć było rozbudzenie zainteresowania przyrodą, zwierzętami, ich środowiskiem oraz sposobami przygotowania do zimy. Dwa kolejne tygodnie spędziliśmy na wspólnych zabawach, rozbudzaliśmy naszą wyobraźnię poprzez tworzenie gier, przy których kreatywnie możemy spędzać czas, gdy pogoda za oknem nie pozwala na wyjście na dwór. Skupiliśmy się również na poprawnym formułowaniu wypowiedzi pod względem gramatycznym. Podejmowaliśmy próby budowania zdań złożonych  i opisywaliśmy przedmioty. Szczególny nacisk położyliśmy na nabywanie doświadczeń artystycznych i kształtowanie umiejętności twórczych.

  W oczekiwaniu na Narodowe Święto Niepodległości kształtowaliśmy naszą postawę patriotyczną.

  17 listopada obejrzeliśmy spektakl „ Z malowanej skrzyni”, który przybliżył nam elementy ludowej tradycji. Wspólnie zatańczyliśmy krakowiaka i mogliśmy zobaczyć krakowski strój.

  25 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy mógł przynieść i pochwalić się swoim ulubionym pluszakiem, który towarzyszył nam przez cały dzień. Wykonywaliśmy pracę plastyczną „Mój przyjaciel Miś” z kółek origami. Był to dzień pełen radości i przytulania.

  Pod koniec listopada przybyły do nas tajemnicze wróżki, które wróżyły z czarodziejskiej kuli. W ten sposób świętowaliśmy Andrzejki. Było niezwykle i tajemniczo.

  Listopad był bogaty w różnorodne doświadczenia, a na naszych buziach gościł uśmiech.

   

  GRUDZIEŃ

  Grudzień rozpoczął się  oczekiwaniem na Świętego Mikołaja. Ciocie pomogły nam napisać do niego list, w którym wymieniliśmy nasze wymarzone prezenty. Doskonale wiemy, że musimy na nie zasłużyć swoim grzecznym zachowaniem. Przygotowaliśmy świąteczne dekoracje naszej sali: choinki, bałwany, śnieżynki, mikołaja, gwiazdki. Wierzymy, że wkrótce Mikołaj odwiedzi nasze przedszkole

  i wypatrujemy go z niecierpliwością.
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wspólnie z grupą Szmaragdy I przygotowujemy Jasełka. W klimat świąt wprowadzają nas spektakle bajkowe „Świąteczne marzenia”.

  3 grudnia przenieśliśmy się na jeden dzień do Francji. Poznawaliśmy kulturę i zwyczaje kraju, nauczyliśmy się podstawowych zwrotów, a także piosenki „Panie Janie” w języku francuskim. Zaintrygowała nas francuska kuchnia (żabie udka, ślimaki). Mieliśmy okazję skosztować  francuskich naleśników smażonych przez rodowitego Francuza (tatę  naszych kolegów z przedszkola).

  4 grudnia zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy górnika. Teraz już wiemy, że jest to zawód niezwykle potrzebny, choć bardzo niebezpieczny. Dowiedzieliśmy się, że węgiel można zamienić w ciepło, światło i lekarstwa. Na koniec wykonaliśmy prawdziwą czapkę górnika z pióropuszem.

  Grudzień to również czas kiedy poznajemy swoje prawa. Jesteśmy świadomi, że oprócz praw mamy też obowiązki.

  Czekamy na odwiedziny Pani Zimy, na prawdziwy śnieg, który pozwoli nam na mnóstwo zabaw….