• Nawet w styczniu gorąca atmosfera w Muszelkach

Styczeń to wyjątkowy czas w naszym przedszkolu. Kiedy za oknem mroźno i zimno u Nas jest wesoło i gorąco. Tak właśnie było podczas koncertu muzyki afrykańskiej.
    Kolejny tydzień stycznia Muszelki rozpoczęły w karnawałowych nastrojach, każdy pojawił się w kolorowym przebraniu. Tego dnia królowały Elzy z Krainy Lodu, superbohaterowie, królewny, kolorowe zwierzątka i inne stworki.
    Wspólnie tworzyliśmy pociągi, kółka, pary i inne konfiguracje taneczne. Wszyscy doskonale się bawili a piękne przebrania zostały uwiecznione na zdjęciach.
    Ostatni tydzień dzieci spędziły na przygotowaniach do ważnej uroczystości- Dnia Babci i Dziadka. Muszelki rozmawiały na temat tych ważnych osób- podawały imiona dziadków i babć, określały kim są dla ich rodziców, czym się zajmują, czy mieszkają blisko nich czy w innej miejscowości.
    W końcu nadszedł ważny dzień. Odświętnie ubrane dzieci z przejęciem czekały na swoich gości. Dziadkowie i Babcie licznie pojawili się w naszym przedszkolu, aby wspólnie ze swoimi wnukami obchodzić te ważne święto.
    Muszelki przepięknie wykonały piosenki „Zaczaruję..”, „Poszło dziewczę po ziele”, „Moja babcia fajna jest” a także wierszyki „Koncert życzeń”, „Wiersz na powitanie”. Po występie dzieci ukłoniły się i wręczyły wcześniej przygotowane serduszka.
    Następnie każdy mógł spróbować przepysznych ciast i ciasteczek przygotowanych specjalnie z tej okazji przez Rodziców, jak i Babcie, za co serdecznie dziękujemy.