• Nowoczesny budynek

Przedszkole Niepubliczne „Wyspa Skarbów” usytuowane jest w samym sercu białołęckiego Osiedla Derby. Budynek w pełni komponuje się z krajobrazem i architekturą  lokalną. Dogodna lokalizacja i nowoczesna infrastruktura stanowią jeden z największych atutów naszego przedszkola. Przestronne wnętrze o powierzchni niemal 1 400 m2 stwarza najlepsze warunki dla integralnego rozwoju naszych wychowanków – zarówno intelektualnego jak i motorycznego.

Sale, w których odbywają się zajęcia zaprojektowane zostały z myślą  o kształtowaniu odpowiednich postaw i nawyków oraz rozwijaniu umiejętności i czynności samoobsługowych wśród przedszkolaków. Duża przestrzeń pozwala na wydzielenie stref – do nauki, do zabawy, do wypoczynku, dzięki czemu nasi wychowankowie rozwijają nawyki ładu, harmonii i porządku. Odpowiednio dobrana kolorystyka i naświetlenie sprzyjają nauce, zabawie i wypoczynkowi.

Nieodzownym elementem wskazującym na wyjątkowość naszego przedszkola jest sala zabaw.

Niezwykłym atutem „Wyspy Skarbów” jest przestronna sala zabaw, mierząca 150 m2

Naszym przedszkolakom niestraszne są więc deszczowe, czy mroźne dni.  Sala zabaw umożliwia bowiem spędzenie czasu przeznaczonego na swobodną zabawę w bezpiecznym, przyjaznym i dostosowanym do potrzeb najmłodszych miejscu. Wyposażona w zabawki oraz sprzęt stymulujący psychomotorykę spełnia nie tylko funkcję zabawową, ale również rozwojową. Całe wyposażenie sali zabaw  posiada  niezbędne atesty  i zabezpieczenia.

Sala zabaw jest również miejscem, gdzie spotykamy się na rozlicznych uroczystościach przedszkolnych, przedstawieniach, a także gdzie dzieci  uczestniczą  w zajęciach dodatkowych. Do dyspozycji wychowanków pozostaje chociażby pianino czy basen z kulkami.

Odpowiednia infrastruktura i wyposażenie naszych sal sprawiają, że są one chętnie wykorzystywane  przez rodziców na imprezy okolicznościowe typu urodziny dziecka, rocznice.

Przedszkole „Wyspa Skarbów” otoczone jest pasem zieleni  i ogrodem do zabaw dzieci o powierzchni przekraczającej 1 300 m2. Ogród zabaw służy przedszkolakom codziennie  – niezależnie od grupy wiekowej – jako miejsce rekreacji, zabawy i wypoczynku.  Wyposażenie placu w najlepszej jakości certyfikowane zabawki i urządzenia sprawia, że jest to miejsce bezpieczne, estetyczne i funkcjonalne.

Piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnia, sprężynowe bujaki – to przykładowe atrakcje naszego ogrodu, które umilają codzienną rekreację w sezonie letnim i zimowym.  W sezonie letnim urozmaicenie zabawy na świeżym powietrzu stanowi również trampolina.  Dzięki dużej powierzchni w ogrodzie mogą odbywać się również gry i zabawy zespołowe.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, najwyższą jakość wychowania i nauczania oraz ze względu na profilaktykę prozdrowotną, dbamy o każdy, drobny nawet szczegół, dotyczący miejsca w którym przebywają nasi wychowankowie i jego najbliższego otoczenia.

Filtrowanie wody, segregacja odpadów, konserwacja zieleni i budynku, profesjonalne czyszczenie sprzętu i usługi sprzątające bazujące na środkach specjalistycznych – to elementarne czynności, którymi na co dzień wspieramy proces pedagogiczny. Dlatego też nasze przedszkole, ogród zabaw i najbliższe otoczenie są miejscami spełniającymi najwyższe kryteria najbardziej wymagających rodziców.