• Balet

Magia baletu pochodzi ze świata, którego stanowi część, ze świata teatru. Dlatego na zajęciach baletowych z OLOSPORT pragniemy rozwijać u dzieci osobowość, zamiłowanie do tańca, a przede wszystkim radość z niego. Poprzez zabawę tańcem dzieci mogą odkryć swoją wrażliwość i piękno. Balet klasyczny to jeden z najważniejszych czynników rozwoju osobowości.

Program nauki tego tańca zakłada opanowanie minimalnej techniki tańca klasycznego, jak i zdobycie umiejętności wykonania tańca w formie artystycznej. Wybór odpowiedniego zestawu ćwiczeń pod okiem znakomitych instruktorów pomaga w wyćwiczeniu prawidłowej pozycji ciała, zwiększa sprawność ruchową i fizyczną. Wspiera również wyrobienie takich cech, jak m.in: szybkość, zwinność, równowaga, świadomość ruchów, lekkość, płynność, swoboda i koordynacja.