• Jaka to melodia?

Styczeń rozpoczęliśmy od wykonania kalendarza na rok 2016. Przypomnieliśmy sobie nazwy pór roku i miesięcy oraz ich cechy charakterystyczne. Kolejne dni były wręcz kosmiczne w dosłownym tego słowa znaczeniu. Rozmawialiśmy o gwiazdach, kometach
    i planetach. Zapoznaliśmy się z historią lotów i badań kosmicznych Mieliśmy okazję posłuchać afrykańskich rytmów podczas karnawałowego koncertu muzycznego.

W drugim tygodniu przypomnieliśmy sobie nasze zasady grupowe. Nie godzimy się na jakiekolwiek przejawy niesprawiedliwości, wyśmiewania czy wyszydzania innych. Wiemy, że krzyk, agresja i obrażanie do niczego nie prowadzą. Postanowiliśmy żyć
    w zgodzie i przyjaźni. W pozytywnym nastroju uczestniczyliśmy w balu karnawałowym. Każdy przebrał się za swoją ulubioną postać. Były balony, ulubiona muzyka i nawet konkursy z nagrodami.

W kolejnych dniach skupiliśmy się na naszych ukochanych babciach i dziadkach. Wiemy, jak ważne jest ich doświadczenie, wiedza, umiejętności i zaangażowanie w życie rodzinne. Przygotowaliśmy dla nich wierszyki, piosenki i tańce. Własnoręcznie wykonaliśmy laurki i prezenty dla babć i dziadków, które wręczyliśmy później podczas uroczystości -29 stycznia. Przedstawienie wszystkim się podobało.  Były oklaski i łzy wzruszenia.