• Jasełka gramy – Mam tę moc!

Grudzień to miesiąc oczekiwania na Mikołaja, na prezenty, na uroczyste przyjęcie rodziców i składanie świątecznych życzeń podczas spotkań jasełkowych. A poza tym to również wytężony czas pracy dydaktycznej.

Skarbki poznały nowe litery i cyfry, zaczynają czytać sylaby i krótkie wyrazy – zrobiły ogromne postępy w tym zakresie. Liczą, klasyfikują, dodają odejmują i segregują. Bardzo lubią gry planszowe, warcaby, szachy, puzzle – jest to wspaniała metoda zabaw integracyjno – dydaktycznych. Dzieci 5.letnie potrzebują dużo ruchu, uczestniczą w zajęciach ruchowych codziennie w swojej sali lub na sali gimnastycznej. Najbardziej lubią sami prowadzić zajęcia ruchowe, ucząc się samodzielności i kierowania zabawą. Poznają, że nie jest łatwo zainteresować zabawą wszystkie dzieci i czuwać nad  ich bezpieczeństwem.

18 grudnia dzieci zaprosiły rodziców na przedstawienie jasełkowe, ćwiczyły wiersze , piosenki i tańce przez 5 tygodni, ale opłacało, bo występ był wspaniały i zebrał ogromne oklaski. Po jasełkach dzieci wręczyły rodzicom upominki wykonane własnoręcznie, po czy zasiedliśmy wspólnie do świątecznego stołu.