• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Jasełka gramy – Mam tę moc!

  Grudzień to miesiąc oczekiwania na Mikołaja, na prezenty, na uroczyste przyjęcie rodziców i składanie świątecznych życzeń podczas spotkań jasełkowych. A poza tym to również wytężony czas pracy dydaktycznej.

  Skarbki poznały nowe litery i cyfry, zaczynają czytać sylaby i krótkie wyrazy – zrobiły ogromne postępy w tym zakresie. Liczą, klasyfikują, dodają odejmują i segregują. Bardzo lubią gry planszowe, warcaby, szachy, puzzle – jest to wspaniała metoda zabaw integracyjno – dydaktycznych. Dzieci 5.letnie potrzebują dużo ruchu, uczestniczą w zajęciach ruchowych codziennie w swojej sali lub na sali gimnastycznej. Najbardziej lubią sami prowadzić zajęcia ruchowe, ucząc się samodzielności i kierowania zabawą. Poznają, że nie jest łatwo zainteresować zabawą wszystkie dzieci i czuwać nad  ich bezpieczeństwem.

  18 grudnia dzieci zaprosiły rodziców na przedstawienie jasełkowe, ćwiczyły wiersze , piosenki i tańce przez 5 tygodni, ale opłacało, bo występ był wspaniały i zebrał ogromne oklaski. Po jasełkach dzieci wręczyły rodzicom upominki wykonane własnoręcznie, po czy zasiedliśmy wspólnie do świątecznego stołu.