• Jesienne barwy w Perełkach

W październiku mieliśmy bardzo ciekawych gości. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt nasza grupa uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych pt. ,,Od robaczka do ssaczka”. Dzieci poznały zwierzęta z różnych gatunków tj. płazy, ryby, gady, ptaki i ssaki. Miały okazję dowiedzieć się w jakiś warunkach żyją zwierzęta, czym się odżywiają oraz poznać charakterystyczne cechy wyglądu zewnętrznego. Kolejne tygodnie mijały nam bardzo miło  i kolorowo. Uczyliśmy się dostrzegać piękno przyrody w jesiennej szacie. Odróżniać drzewa iglaste od liściastych, rozpoznawać ich owoce, poznaje zasady zachowania w lesie, wybrane rośliny i zwierzęta leśne. W naszej placówce corocznie odbywa się ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Nasza uroczystość odbyła się 27.10.2015, dzieci sumiennie przygotowywały się do swojego pierwszego występu przed tak dużą publicznością. Trzeba powiedzieć, że były bardzo odważne. Pięknie zaśpiewały piosenki i wzięły udział w zabawach muzycznych. Dzieci otrzymały „Dyplomy pasowania na przedszkolaka”, a w salach czekał na nich słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci.