• MARZEC – SZAFIRY I

SPRAWOZDANIE – SZAFIRY I

Marzec był miesiącem pełnym atrakcji i wydarzeń. Szafirki I w tym miesiącu poznały co to jest teatr – jakie są jego rodzaje. Nauczyliśmy się kilku nowych słów związanych z teatrem: scena, kurtyna, garderoba. Na moment zmieniliśmy się w aktorów, przebraliśmy się w stroje teatralne i wcieliliśmy się w rolę z bajek. Stworzyliśmy nasz mały teatr kukiełkowy (tworząc własne kukiełki) oraz bawiliśmy się w teatr cieni.
    Zawitała też do nas Pani Wiosna. Przyniosła nam kwiatki, listki oraz piękną wiosenną „pogodę”. Powiedziała jak wyglądają żabki, bociany.
    W tym okresie również przygotowywaliśmy się do Świat Wielkiej Nocy. Robiliśmy koszyczki wielkanocne, palemki, baranki, kurczaki z masy solnej jak również malowaliśmy i ozdabialiśmy jajka. Wysiewaliśmy owies, rzeżuchę. Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych.
    Marzec minął nam bardzo szybko, a wiosenna pogoda przyniosła nam dużo energii i radości na przyszłe miesiące.