• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • MARZEC – SZAFIRY I

  SPRAWOZDANIE – SZAFIRY I

  Marzec był miesiącem pełnym atrakcji i wydarzeń. Szafirki I w tym miesiącu poznały co to jest teatr – jakie są jego rodzaje. Nauczyliśmy się kilku nowych słów związanych z teatrem: scena, kurtyna, garderoba. Na moment zmieniliśmy się w aktorów, przebraliśmy się w stroje teatralne i wcieliliśmy się w rolę z bajek. Stworzyliśmy nasz mały teatr kukiełkowy (tworząc własne kukiełki) oraz bawiliśmy się w teatr cieni.
  Zawitała też do nas Pani Wiosna. Przyniosła nam kwiatki, listki oraz piękną wiosenną „pogodę”. Powiedziała jak wyglądają żabki, bociany.
  W tym okresie również przygotowywaliśmy się do Świat Wielkiej Nocy. Robiliśmy koszyczki wielkanocne, palemki, baranki, kurczaki z masy solnej jak również malowaliśmy i ozdabialiśmy jajka. Wysiewaliśmy owies, rzeżuchę. Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych.
  Marzec minął nam bardzo szybko, a wiosenna pogoda przyniosła nam dużo energii i radości na przyszłe miesiące.