• Pizza i pączki czyli słodycze na „pe”

,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie. 4 lutego, w tłusty czwartek, dzieci z naszego przedszkola od samego rana oczekiwały na pyszne pączki. To był słodki dzień. Przedszkolaki zajadali z apetytem smaczne pączki ciesząc się, że w tym dniu są właśnie takie zwyczaje. Kilka dni później czekało nas kolejne kulinarne święto. 9 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Nie obeszło się bez pizzy w naszym przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki z apetytem zjadły pizzę. 12 lutego świętowaliśmy ,,Walentynki”. Z tej okazji dzieci wykonały pracę plastyczną pt. ,,Walentynkowe serce” , którą podarowały swoim bliskim. 17 lutego z okazji ,,Światowego Dnia Kota” zawitał do naszej grupy gość wyjątkowy a mianowicie kot o imieniu Joker. Przybył z osobami bez których jego wizyta byłaby niemożliwa. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy częściej. Wszystkie dzieci były żywo zainteresowane wyglądem naszego gościa. W tym dniu przedszkolaki również kolorowały czworonogi, wykonały prace plastyczną, naśladowały kotki, oglądały ilustracje przedstawiające różne rasy kocich przyjaciół. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka. Tym zwierzęcym akcentem żegnamy miesiąc luty. Do zobaczenia w marcu.