• Adres

  Niepubliczne Przedszkole
  „Wyspa Skarbów”
  ul. Skarbka z Gór 142 B
  03-287 Warszawa


  Kontakt

  Dyrektor: 22 392 91 76
  Kierownik Administracji: 22 392 86 33
  Email: biuro@przedszkolewarszawa.pl


  Rachunek bankowy

  81 1140 2017 0000 4402 1007 3999

 • Świąteczno-wiosenny klimat w Szmaragdach II

  Marzec rozpoczęliśmy żegnając zimę i witając wiosnę. Wspólnie z naszymi ciociami przygotowaliśmy nowe dekoracje do naszej sali. W drodze do przedszkola i na naszym placu zabaw wypatrywaliśmy pierwszych oznak wiosny. Aż pewnego dnia dostrzegliśmy malutkie pąki na drzewach i kwiatki na trawie. Na zajęciach poznawaliśmy między innymi pracę Zegarmistrza. Każdego z nas niezwykle zaciekawił ten temat i zadawaliśmy mnóstwo pytań. Uczyliśmy się za pomocą czego można odmierzać czas. Kolejnym obszarem, którym się zajmowaliśmy był temat: „Domowi przyjaciele”. Poznawaliśmy zwyczaje zwierząt domowych. Naszym pupilem w tych dniach stał się kotek, dla którego z plasteliny wyczarowaliśmy miseczki. Nasze pomysły i kreatywność rozbudzaliśmy poprzez różne prace plastyczne, do których wykorzystywaliśmy przeróżne materiały – malowaliśmy widelcem, gąbką, wyklejaliśmy włóczką, filcem.

  Dnia 4 marca wspólnie z dziećmi z innych grup oglądaliśmy teatrzyk „O chłopcu z drewna”. Nasze oczy z zainteresowaniem obserwowały losy głównego bohatera. 8 marca obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kobiet, chłopcy z naszej grupy  własnoręcznie przygotowali małe upominki dla swoich koleżanek i dla mam. Pod koniec miesiąca odwiedził nas kolejny teatrzyk „Jak Ania złośnica została Zajączkiem Wielkanocnym”. Tematyka przedstawienia wprowadziła nas w klimat świąteczny. 27 marca wybrane dzieci ze wszystkich grup wystawiły dla przedszkola teatrzyk kukiełkowy z wykorzystaniem przedszkolnych zabawek. Przedstawienie dotyczyło bezpieczeństwa, ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i zrealizowane zostało na podstawie znanych nam bajek. Było to ciekawe doświadczenie móc oglądać swoich kolegów w roli aktorów. Marzec upłynął nam w klimacie wiosenno – świątecznym.