• Szafiry 1, podsumowanie listopad i grudzień

Szafiry I

Listopad

W listopadzie obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji poznaliśmy symbole  narodowe naszego kraju oraz wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych. Celebrowaliśmy Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki, w ramach których mieliśmy okazję poznać naszą ludową tradycję. Podczas zabawy nie zabrakło popularnych wróżb. Poznaliśmy znaczenie liczb, symboli. Dowiedzieliśmy się kto wyjedzie w daleką podróż, ile prezentów dostanie od świętego Mikołaja. Braliśmy także udział w interesującym spektaklu pt.  Z malowanej skrzyni”. Ponadto poznawaliśmy:

• zjawiska atmosferyczne występujące w przyrodzie
    • konieczność dostosowania ubioru do temperatury i pory roku
    • zasady dbałości o higienę
    • zasady dbania o zwierzęta domowe.

Grudzień

Ostatni miesiąc roku 2014 to przede wszystkim święta Bożego Narodzenia, jednak zanim Nasze maluchy zasiądą do stołu wigilijnego będą brały udział w wielu ciekawych wydarzeniach.

Grudzień rozpoczęliśmy od wizyty pani stomatolog, która opowiedziała nam o swoim zawodzie i wytłumaczyła jak dbać o higienę jamy ustnej.

W pierwszym tygodniu grudnia obchodziliśmy też Dzień Francuski. Odbył się pokaz smażenia francuskich naleśników, a następnie degustacja.

Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja, który przyniósł ze sobą duży worek z prezentami. Zanim jednak rozdał je dzieciom, porozmawiał z nimi trochę, spytał czy były grzeczne i poprosił, by zaśpiewały dla Niego kolędę.

W tym miesiącu świętujemy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Dowiedzieliśmy się jak ciężka jest praca górnika i mieliśmy okazję rysować węglem.

W grudniu obchodzić będziemy Dzień Ochrony Praw Dziecka. Zapoznamy się z podstawowymi prawami dzieci na całym świecie.

Wspaniałą atrakcją będzie spektakl pt. „Świąteczne Marzenia”.

16 grudnia Szafiry zaprezentują rodzicom swoje przedstawienie jasełkowe. Po przedstawieniu dzieci wręczą rodzicom prezenty i zasiądą do wigilijnego stołu.